24.8 C
Скопје

Tag : ехф лига на европа

Ракомет Спорт

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер се договори со унгарскиот тим Татабања одложениот натпревар да се одигра во Битола. Првично натпреварот требаше да се игра минатата година,...
Ракомет Спорт

Димитриоски: Горд сум на играчите, си го одржаа ветувањето

Слободен печат
Ракометарите на Металург во третиот натпревар во Лигата на Европа го освоија првиот бод, вечерва одиграа 33:33 против Фиверс. Тренерот Оливер Димитриоски е задоволен од...
Ракомет Спорт

Металург го освои првиот бод во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Металург го одиграа најдобриот натпревар сезонава во Лигата на Европа, но не успеа дојдат до победата и одиграа 33:33 против Фиверс. Металурзите во...
Ракомет Спорт

Сефте за Е. Пелистер во Лига на Европа, му наплати со камата на Тримо Требње

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер конечно во петтиот натпревар ја забележаа првата победа во Лигата на Европа. Пелистерци во Битола со 33:26 го совладаа Тримо Требње...
Ракомет Спорт

Маџовски: Потребна ни е една победа за враќање на самодовербата

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер во досегашниот дел од ракоментата Лига на Европа не успеа да се израдува на победата, во четири кола има учинок од...
Ракомет Спорт

Време е за прва победа на Е. Пелистер во Лигата на Европа

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 часот) на гостувањето кај словенечкиот Требње ќе се обидат да дојдат до првата победа во Лигата на Европа. Пелистерци...
Ракомет Спорт

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен печат
Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја вториот пораз во Лигата на Европа откако загубија со 28:20 на гостувањето кај главниот фаворит во групата, Рајн-Некар Левен....
Ракомет Спорт

Бабиќ: Се радувам на дуелот со Рајн-Некар Левен

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер денеска тргнаа кон Мајнхајм каде утревечер ги очекува пресметка со Рајн-Некар Левен во Лигата на Европа. Германскиот тим во овој натпревар...
Ракомет Спорт

Одложен уште еден натпревар на Металург во Лига на Европа

Слободен печат
Екипата на Металург наредната недела нема да го игра својот натпревар во рамките на Лигата на Европа против АОН Фиверс. Причината за ваквата одлука на...
Ракомет Спорт

Автобуската авантура заврши, Металург конечно пристигна во Шпанија

Слободен печат
Екипата на Металург конечно пристигна во Шпанија до каде патуваше 43 часа и тоа со автобус. Поради пандемијата на коронавирусот, тимот од Автокоманда не можеше...