-2 C
Скопје

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Каталонскиот клуб го претрпе и четвртиот пораз сезонава овојпат на гостувањето кај Кадиз со резултат 2:1.

Уште во осмата минута домаќините дојдоа во водство преку Хименез, а израмнувањето се случи во 57 минута после автоголот на Алкала. Клучниот момент се случи во 63 минута кога трите бода за домаќините ги донесе екс играчот на Реал Мадрид, Негредо (63`).

Кадиз дојде од втората лига (Сегунда), и веќе успеа да триумфира над најголемите шпански и светски клубови, Реал и Барселона, дефинитивно е голем хит во шампионатот.

Моментно на табелата во „Ла Лига“ Барса се наоѓа на седмото место со 14 бодови, четири помалку од петтопласираниот Кадиз кој има 18.

Да додадеме уште дека Атлетико Мадрид ја продолжи победничката серија откако на домашен терен со 2:0 го совлада Ваљадолид и е водечки со 26 бодови.

ВИДЕО: Каква среќа за „кралевите“, лоша реакција на голманот Боно!

Прочитајте и...  Милион луѓе го следеле летот на Озил до Истанбул

Поврзани вести

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Слободен печат

Непотизам во Романија, синот на тренерот игра по 20 минути на секој натпревар

Слободен печат

Милион луѓе го следеле летот на Озил до Истанбул

Слободен печат

Реал Мадрид си договори фантастично засилување, Алаба четири години на „Сантијаго Бернабеу“

Слободен печат

Голем удар за Австралија опен, двајца тенисери позитивни на коронавирус

Слободен печат

ВИДЕО: Харден и Дурент режираа спектакуларна победа над Јанис и Милвоки

Слободен печат

Остави Коментар