Tag : шпански фудбал

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

Слободен печат
Во 10 коло од најквалитетната шпанска лига Реал Мадрид одиграно нерешено на тешкото гостување кај Виљареал со резултат 1:1. Уште во втората минута „кралевите“ стекнаа...
Спорт Фудбал

Атлетико повеќе од 10 години нема победа против Барселона!

Слободен печат
На „Ванда Метрополитано“ стадионот денеска од 21.00 часот ќе се игра големото дерби помеѓу Атлетико Мадрид и Барселона во рамките од 10 коло во „Ла...
Спорт Фудбал

Постигнат е договор, Шпанците најавуваат фудбалски маратон!

Слободен печат
Фудбалската федерација на Шпанија и „Ла Лига“ постигнаа договор за продолжување на натпреварувачката сезона 2019/2020. Според „АС“, првите луѓе Луис Рубиалес (РФЕФ) и Хавиер Тебас...
Спорт Фудбал

Незаборавната партија на Барди, два гола против Барса (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако сонот на Барселона беше да ја заврши сезоната 2017/2018 во „Ла Лига“. без пораз, на патот се најде Леванте кој со 5:4 ја прекина...
Спорт Фудбал

Шефот на „Ла Лига“ предвидува пониски плати и помалку трансфери

Слободен печат
Според претседателот на „Ла Лига“, Хавиер Тебас, најдобрите шпански екипи немаат друга алтернатива, освен да се соочат со намалување на платите на фудбалерите следната сезона...
Спорт Фудбал

Сезоната во шпанското првенство ќе заврши за пет недели!?

Слободен печат
Тренерот на Леганес, Хавиер Агире за „Марка“ откри кога ќе продолжи најдобрата шпанската лига. – Веќе имаме датум за продолжување на првенството. „Ла Лига“ ќе...
Спорт Фудбал

Фудбал во Шпанија без навивачи до 2021 година

Слободен печат
Иако планираната загуба поради одигрувањето на натпреварите без присуство на публика ќе изнесува околу 350 милиони евра, за клубовите тоа е многу поприфатлива опција од...
MacedonianAlbanianBulgarian