4 C
Скопје

ВИДЕО: Виљареал е „тврд орев“ за десеткуваниот Реал Мадрид!

Во 10 коло од најквалитетната шпанска лига Реал Мадрид одиграно нерешено на тешкото гостување кај Виљареал со резултат 1:1.

Уште во втората минута „кралевите“ стекнаа предност со погодокот на Мариано после асистенцијата на Карвахал. Во 76 минута се случи израмнувањето, не реагираше најдобро голманот Куртоа кој фаулираше во казнетиот простор, а сигурен од белата точка беше Морено.

Составот на Зинедин Зидан веќе втор меч по ред не знае за победа, денеска во тимот на францускиот стратег поради повреди недостасуваа Бензема, Милитао, Одриозола, Рамос и Валверде, а од коронавирусот се опоравуваат Касемиро и Јовиќ.

Моментно Реал е на четвртото место со 17 бодови, два помалку од второпласираниот Виљареал, а лидер е Реал Сосиедад со 20 бода кој својот натпревар од рундата ќе го има в недела против Кадиз.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Швајцарски скијач падна на глава при брзина од 145 км/час!

Претходно во првиот меч од саботната програма Леванте ремизираше на свој терен (1:1) против Елче. Кај домаќините во составот не беше македонскиот репрезентативец Енис Барди кој е повреден.

Поврзани вести

ВИДЕО: Фантастичен Македонецот, Тричковски со хет-трик за 22 минути игра!

Слободен печат

Официјално: Бразилецот Да Силва во нападот на Шкендија

Слободен печат

Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Швајцарски скијач падна на глава при брзина од 145 км/час!

Слободен печат

СП: Македонските ракометари убедливо поразени и од Русија!

Слободен печат

Кралски куп: Димитриевски против Меси, Барди го доби Ваљадолид

Слободен печат

Остави Коментар