-4 C
Скопје

ВИДЕО: Ибра во свој стил, не сте Златан, не го предизвикувајте вирусот!

Напаѓачот на Милан се опорави од коронавирусот и веќе се врати на терените, додека Кристијано Роналдо, играчот на Јувентус, и натаму е позитивен на ковид-19 поради што го пропушти дербито во ЛШ против Барселона.

Искусниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ на почетокот од месецот го победи коронавирусот, а сега по пат на социјалните мрежи ги повика луѓето „да не го предизвикуваат вирусот“.

Веднаш италијанските медиуми го коментираа видеото на Ибра со намера да го „пецне“ Португалецот Роналдо кој повторно ги информираше фановите од изолација дека се чувствува добро и дека не е болен, иако ПЦР тестирањето покажува дека сè уште е позитивен на корона.

Вирусот ме предизвика и јас победив, но вие не сте Златан, не го предизвикувајте вирусот. Користете ја главата, почитувајте ги правилата. Социјално дистанцирање и маски – секогаш! Ќе победиме! – порачува шведскиот фудбалер Ибрахимовиќ.

Прочитајте и...  Михајловиќ: Си го сонував сопствениот погреб и научив да плачам

Иако искусниот играч се опорави од ковид-19, неговиот тим моментно е во тешка ситуација, бидејќи има двајца заразени фудбалери, Јенс Питер Хауге и Џанлуџи Донарума.

Поврзани вести

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен од Тримо Требње

Слободен печат

ФОТО: „Кралевите“ се немоќни без Рамос во Лигата на шампионите!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал вторпат нокаутиран од Шахтјор, Салцбург бара „услуга“ од Баерн!

Слободен печат

Трајковски: Верувам дека ќе бидеме убаво изненадување на Европското првенство!

Слободен печат

Дресот на Марадона од мечот против Англија не се продава!

Слободен печат

Минатата година Модриќ, а сега признанието во рацете на Роналдо!

Слободен печат

Остави Коментар