5 C
Скопје

Tag : златан ибрахимовиќ

Спорт Фудбал

Швеѓаните открија: „Аферата Ибрахимовиќ“ го тресе светскиот фудбал!

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ е во голема неволја и му се заканува долготрајна суспензија, што автоматски може да значи крај на неговата голема кариера, како и астрономска...
Спорт Фудбал

УЕФА ја казни Црвена звезда поради навредите кон Ибрахимовиќ

Слободен печат
Следниот натпревар во Европа белградските „црвено-бели“ ќе го одиграат пред празни трибини.. А покрај тоа Црвена звезда доби уште еден меч условна казна, која ќе...
Спорт Фудбал

Црвениот картон на Ибрахимовиќ ја „уништи“ играта на Милан!

Слободен печат
Италијанските спортски весници го дефинираа црвениот картон на Златан Ибрахимовиќ против Парма во Серија А во саботата. „Росонерите“ славеа на гостувањето кај Парма со 1:3,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ибра поцрвене во победата на Милан

Слободен печат
Во натпреварот од 30. коло во Серија А, Милан како гостин ја совлада Парма со 1:3. „Росонерите“ работата ја заршија уште во првото полувреме, по...
Магазин Магазин слајдер Спорт Фудбал

Подгответе се за шоу: Златан наскоро ќе се појави во филм, ќе глуми лик кој ќе се вика Антивирус

Слободен печат
Фудбалерот на Милан и повратникот во шведската репрезентација, Златан Ибрахимовиќ наскоро ќе дебитира на филмското платно бидејќи доби улога во новиот филм за Астерикс и...
Спорт Фудбал

Златан повторно шокира: Убил лав на сафари па го препарирал

Слободен печат
За време на престојот во Јужна Африка во 2011 година, Златан Ибрахимовиќ, убил лав по што го препарирал, пишува шведскиот весник „Експресен“. Актуелниот фудбалер на...
Спорт Фудбал

Златан ја продолжува својата мисија во Милан и на 40. години

Слободен печат
Договорот е постигна, а ќе биде официјализиран во наредните 10-тина денови со што Златан Ибрахимовиќ и наредната сезона ќе биде дел од тимот на Милан....
Спорт Фудбал

Ристовски: Пандев е како Ибрахимовиќ – би сакал да се вратам во Италија!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец во интервјуто за „Калчомеркато“ зборува за историскиот пласман на Европското првенство, за македонскиот фудбал, амбициите со неговиот клуб Динамо Загреб.. Стефан Ристовски вчера...
Спорт Фудбал

Ново шоу на Златан, се прогласи за крал на Шведска

Слободен печат
Селекцијата на Шведска квалификациите за пласман на СП 2022 година го започна со минимална победа над Грузија, стрелец на единствениот гол беше Виктор Клаесен, додека...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Златан се расплака на прес-конференција

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ по пауза од пет години повторно е дел во шведската репрезентација, а на средбата со новинарите тој се расплака по едно прашање. Ибрахимовиќ...