Tag : социјално дистанцирање

Спорт Фудбал

По третпат ги крши правилата, парична казна за играчот на Тотенхем

Слободен печат
Фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие е казнет со 150.000 илјади евра поради кршењето на правилата за социјално дистанцирање. На Инстаграм објави слика со фризер кој...
Спорт Фудбал

Силна порака од Милер: Кога не може со рака, може со нога! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалерите на Баерн Минхен го совладаа Унион во Берлин во првиот натпревар после паузата поради пандемијата на коронавирус, повеќе прочитајте ТУКА Освен грешката на ВАР...
Останатo Спорт

Најбрзиот човек на светот со силна порака за социјално дистанцирање (ФОТО)

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот се прекинати, одложени скоро сите спортски натпреварувања, а помеѓу нив и „кралицата“ на спортовите, атлетиката. Во карантин со цел да се...
Спорт Фудбал

Играчите на Шалке тренираат, социјално дистанцирани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Шалке им се врати на тренинзите во својот комплекс, но под прилично ригорозни мерки на безбедност. Германскиот фудбал е моментно суспендиран до...