По третпат ги крши правилата, парична казна за играчот на Тотенхем

Орие е казнет, бидејќи на Инстаграм објави слика со фризер кој дојде во неговиот дом, што беше третпат да ги прекрши правилата за карантин.

Фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие е казнет со 150.000 илјади евра поради кршењето на правилата за социјално дистанцирање.

На Инстаграм објави слика со фризер кој дојде во неговиот дом, што беше третпат да ги прекрши правилата за карантин, информира „Дејли Мирор“.

Со овој најнов прекршок повторно го налути раководството на Тотенхем кој моментно тренира до евентуалното враќање на возбудувањата сезонава во Премиер лигата.

Орие претходно беше снимен како трча заедно со Муса Сисоко, за што двајцата се извинија, а потоа на својот Инстаграм објави видео како тренира во парк.

Беше проблематичен и порано, а своевремено кога играше за ПСЖ, беше осуден на два месеци затвор на условна казна поради тоа што удри во полицаец со лактот пред париски ноќен клуб.

Прочитајте и...  Авторката на „Хари Потер“ објави нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Прочитај повеќе

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат