Tag : Серж Орие

Спорт Фудбал

По третпат ги крши правилата, парична казна за играчот на Тотенхем

Слободен печат
Фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие е казнет со 150.000 илјади евра поради кршењето на правилата за социјално дистанцирање. На Инстаграм објави слика со фризер кој...
Спорт Фудбал

Идеален тим на корона-идиоти: оргиите, забавите… поважни од здравјето

Слободен печат
Коронавирусот ја стави на колена Велика Британија каде се заразени повеќе од 160.000 лица, од кои нешто повеќе од 21.000 се починати. Британските власти донесоа...