Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Братот на фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие, вчера ја прославуваше победата над Арсенал, а денеска го дочекаа трагични вести.

Неговиот помал брат Кристофер е убиен изминатата ноќ во Тулуз, Франција. Француските медиуми објавија дека непознат напаѓач го застрелал Кристофер во пет часот утрово, а жителните од околните згради веднаш повикале полиција, додека итната помош само констатирала смрт.

Неофицијално полицијата се уште трага по убиецот.
Кристофер Орие исто како и постариот брат Серж, сакаше да биде фудбалер, играѓе за неколку екипи од кои најпознат е Ленс, но не успеа да направи подобра кариера, а по фудбалот, редовно имаше проблеми со законот. Пред три години беше уапсен бидејќи ограбил проститутка.

Прочитајте и...  Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат