Tag : тулуз

Спорт Фудбал

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат
Братот на фудбалерот на Тотенхем, Серж Орие, вчера ја прославуваше победата над Арсенал, а денеска го дочекаа трагични вести. Неговиот помал брат Кристофер е убиен...
Спорт Фудбал

Не испаѓаат Амиен и Тулуз, потврдено откажувањето на „Лига 1“

Слободен печат
Највисокиот административен суд во Франција ја потврди денеска одлуката за откажување на фудбалската сезона во таа земја поради пандемијата на коронавирус. – Нема сериозен сомнеж...
Вести Свет Слајдер

Приведена жена во Тулуз поради транспарент на кој пишува „Макронавирус”

МИА Агенција
Млада жена вчера помина четири часа во полициски притвор поради обвинение за „навреда”, откако пред нејзиниот дом поставила транспарент на кој пишува. „Макронавирус, кога е...
Вести Свет

НЕСРЕЌА ВО ФРАНЦИЈА: Загина тинејџер откако се срушил мост на реката Тарн

Слободен печат
Висечкиот мост на реката Тарн во Мирепоикс-сур-Тарн, северо-источно од Тулуз се урна утрово при што загина 15-годишно момче, седуммина се повредени, а неколку лица се...