Весли Снајдер потпиша за Утрехт и веднаш се пензионира

Поранешниот холандски репрезентативец, Весли Снајдер на 35 години одлучи да стави крај на богата фудбалска кариера. Тој тоа го направи на невообичаен начин, потпиша со тимот од родниот град, Утрехт за кој нема ниту еден настап и веднаш објави дека заминува во пензија.

– Мојата љубов кон градот Утрехт е голема. Често зборувавме за можноста да дојдам тука, а сега го ставивме тоа на хартија – изјави  Снајдер.

Кариерата на Снајдер започна во Ајакс, а потоа настапуваше и за Реал Мадрид, Интер, Галатасарај, Ница и Ал-Гарафа. Најубавите фудбалски моменти ги имаше во Интер за кого играше во периодот од 2009 до 2013 година кога триумфира во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Мануел Пелегрини нов тренер на Бетис

Весли има рекордни 134 настапи за репрезентацијата на Холандија со 134 настапи.

Прочитај повеќе

Де Бласио: „УС Опен“ ќе се одржи, но без публика!

Слободен печат

Анри клечеше осум минути и 46 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо немаше трпение и веднаш ја напушти прес конференцијата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат