• весли снајдер

ВИДЕО: Ти благодариме Пандев, и Снајдер со аплаузи за македонската фудбалска легенда!

Горан Пандев ја заврши репрезентативната кареира во третиот настап на Европското првенство на дуелот против Холандија. При водство од 3:0 за „лалињата“ во 69 минута Пандев ја напушти играта испратен со аплаузи од навивачите на стадионот, нашите фанови кои ги имаше и на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам, љубителите на фудбалот. Уште една легенда на …

ВИДЕО: Ти благодариме Пандев, и Снајдер со аплаузи за македонската фудбалска легенда! Read More »