Tag : утрехт

Спорт Фудбал

Весли Снајдер потпиша за Утрехт и веднаш се пензионира

Слободен печат
Поранешниот холандски репрезентативец, Весли Снајдер на 35 години одлучи да стави крај на богата фудбалска кариера. Тој тоа го направи на невообичаен начин, потпиша со...
Спорт Фудбал

Весли Снајдер е уапсен во Утрехт (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно снајдер ги брани боите на катарскиот тим Ал-Гарафа, тој удрил паркиран автомобил во холандскиот град, што довело до негово апсење од страна на полицијата....