Весли Снајдер е уапсен во Утрехт (ВИДЕО)

Моментно снајдер ги брани боите на катарскиот тим Ал-Гарафа, тој удрил паркиран автомобил во холандскиот град, што довело до негово апсење од страна на полицијата.

На славниот фудбалер му е изречена казна и тој ќе мора да ја плати штетата на возилото. Снајдер самиот не го потврди инцидентот, коментирајќи само дека „тој не навлегува во објаснување на слични измислици”.

Инцидентот се случи по целовечерна „пијанка” во Утрехт. Пред да биде уапсен Снајдер, полицијата неколкупати ја посетила куќата каде се одржувала забавата по пријави за гласна музика.

Прочитајте и...  Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Беше поранешна ѕвезда на Ајакс, Реал Мадрид, милански Интер, Галатасарај и Ница.

Со Реал ја освои „Ла Лига“, а со Интер Серија А, Суперкупот на Италија, ЛШ, Светското клупско првенство и двапати италијанскиот Куп.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат