Tag : Пензија

Вести Регион

Ужас во Словенија: Шест години го криел телото на мајка му за да ја троши нејзината пензија

Илинка Иљоска
Словенечката полиција приведе 67-годишен маж кој неколку години ја криел смртта на својата мајка за да ја зима нејзината пензија. Нејзиното тело беше пронајдено во...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Актерот Мајкл Џеј Фокс го објави крајот на својата кариера: Здравјето ми е најважно!

Слободен Печат
Мајкл Џеј Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“, отворено зборуваше за најлошите денови во неговиот живот, велејќи дека се повлекува од својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Беше ѕвезда во Југославија, а сега живее со пензија од 17.000 денари: Маја Оџаклиевска за грижата за внукот!

Васко Спасоски
Пејачката со раскошен глас, Маја Оџаклиевска, беше една од најистакнатите пејачки во екс Југославија. Нејзините песни сите ги очекуваа со голема возбуда, а нејзините плочи...
Останатo Спорт

„Кралот“ на октагонот, Нурмагомедов: Ова беше мојата последна борба!

Слободен печат
Во ММА спектаклот кој долго се чекаше, Хабиб Нурмагомедов лесно го совлада Џастин Гејџи на „УФЦ 254“ настанот и забележа нова голема победа. Овој меч...
Спорт Фудбал

„Мистер“, ти благодариме: Марчело Липи ја заврши тренерската кариера!

Слободен печат
Легендарниот стручњак Марчело Липи одлучи да се повлече. Тој беше одличен фудбалер, но уште подобар како тренер, а после скоро илјада натпревари на клупите на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Слон „полуде“ од среќа кога повторно го виде својот пензиониран неговател! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Слоницата Али во зоолошката градина во тајванскиот град Каосиунг, не можеше да ја сокрие својата среќа кога повторно го виде својот старател, кој се пензионираше...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Предвремено пензионирање – добро за вработеноста, лошо за Буџетот

Најголемото изненадување од економскиот дел на Предлог-програмата на Владата за периодот 2020-2024 година, кое предизвика и најголемо внимание во јавноста, е најавата за можноста за...
Вести Економија

Комерцијална банка ќе им одобри дозволено пречекорување на приматели на пензија и плата во Еуростандард банка

Слободен печат
Комерцијална банка АД Скопје од денеска (14.08.2020) преку брза и едноставна процедура ќе им одобри дозволено пречекорување на клиенти кои имале активна сметка во Еуростандард...
Спорт Фудбал

Моќна порака од Златан: Мислевте дека сум готов? Сега почнав да се загревам (ВИДЕО)

Слободен печат
Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Милан истекува на крајот од сезона, а Швеѓанецот откако продолжија натпреварувањата во Серија А, тој е еден од најзаслужните за...
Спорт Фудбал

ШОК: Светскиот шампион од 2014 година, Ширле ја прекина кариерата

Слободен печат
Само два дена откако изненадувачки го раскина договорот со Борусија Дортмунд, Андре Ширле, денеска одново ја изненади германска јавност. Тој објави дека ја прекинува кариерата....
MacedonianAlbanian