23 C
Скопје

Веља Невоља и Месар во паника: Пронајдена ДНК трага од нивна жртва – мислеа дека ако „нема тело – нема дело“

Во криминалната група на Вељко Беливук наречен Веља Невоља и Марко Миљковиќ нарече Месар владее паника откако е пронајдена ДНК трага од една од жртвите и тоа на стадионот во Хумска. Силните момчиња мислеле дека добро исчистиле се зад себе, и Беливук и Месарот биле убедени дека нема да останат долго во затвор.

Водачите на оваа свирепа криминална група сметале дека нема да бидат пронајдени докази и дека евентуално може да одговараат за киднапирање во недостаток на материјални докази за друго потешко дело како убиство. Нивното мото е „нема тело – нема дело“, па Беливук и Месар сметале дека ќе се извлечат.

Тие, како што објавува „Блиц“ по апсењето, заведувале ред во затворот, но откако дознале дека се пронајдени докази, нивното насилничко однесување во затворот спласнало.

За нив шокантно делувала информацијата дека на стадионот е пронајдена ДНК од една од жртвите па Миљковиќ веднаш почнал да се јавува преку телефонот скриен во тег во неговата затворска ќелија и да се заканува и на членовите од групата кои знаат што е правено, како и на оние кои се на слобода.

Моментално се истражува и кој на Марко Миљковиќ кој важи за режисер на свирепите убиства, му го доставил телефонот во затворот. Иако првичните сомнежи биле дека тоа го направил некој од затворските чувари, сепак истрагата полицијата ја одведе во друга насока.

Поврзани вести

ВИДЕО: Наместо само кафенце со Вучиќ, нобеловецот Хандке доби орден

Слободен печат

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Остави Коментар