9.2 C
Скопје

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

На социјалните мрежи вчера можевме да видиме снимки од колони, односно гужви пред трговски центри насекаде во регионот и светот, а денеска на истото место се појавија слични снимки од редови и гужви, но сега пред ковид амбулантите.

Таква е ситуацијата и во Србија, каде додека медицинските работници постојано се на терен, само еден ден по таканречениот „Црн петок“, во Србија во саботата се регистрирани 61 смртни случаи од коронавирус.

Денеска на социјалните мрежи се појавија снимки од гужви пред ковид амбуланти во Пожаревац и Смедерево, кои можете да ги погледнете погоре. 

Прочитајте и...  Тешко е, ама протов лажните вести се може: Ако вистината доминира, тогаш лагите остануваат на маргините

Поврзани вести

„Цела куќа се тресеше како граната да експлодира“: Нов силен земјотрес кај Петриња

Слободен печат

Кумановци масовно со пет автобуси на шопинг во Врање

Слободен печат

Црните Американци како мене очекуваат Џо Бајден да испорача

Есан Свон/Financial Times

Заев: Најголемиот ризик од бугарското вето е непотребно потрошеното време

Слободен печат

Законот донесен, статистичарите на „готовс“

Слободен печат

Скандал во Велика Британија: Вакцината понудена на сериски убиец пред да ја добијат ранливите категории?

Слободен печат

Остави Коментар