18 C
Скопје

Tag : пожаревац

Хроника

Мистериозно убиство во близина на Пожаревац

Земјоделецот Мироjуб Станојевиќ (56) е пронајден мртов на Велики петок во полузапален автомобил во атарот на селото Драговац кај Пожаревац. Утврдено е дека Станојевиќ бил...
Хроника

Внука е обвинета за убиството на нејзината баба

Вишото јавно обвинителство во Пожаревац покрена обвинение против Вероника М. под сомнение дека на почетокот на јануари подмолно ја убила својата баба Мира Д. во...
Вести Регион Слајдер

Вчера редици за шопинг, денеска за ковид амбуланти: Хаос пред болниците во Србија (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи вчера можевме да видиме снимки од колони, односно гужви пред трговски центри насекаде во регионот и светот, а денеска на истото место...
Вести Регион

Додека лекарите се борат за животите на пациентите, крадец ограбувал доктори

Слободен печат
Српското Министерство за внатрешни работи уапси 36 годишен маж кој ограбил лекар, додека тој вршел преглед на заболен пациент во својата ординација. Настанот се случил...
Вести Регион

ВО ПОЖАРЕВАЦ КАКО НА ФИЛМ: Ја прегазил со автомобилот, но не бил сигурен дека таа била вистинската „мета“

Слободен печат
Судија на претходна постапка од судот во Пожаревац, му одреди 30 дневен притвор на 22 годишниот Александар, кој е осомничен дека во понеделникот извршил тешко...