13 C
Скопје

Мистериозно убиство во близина на Пожаревац

Земјоделецот бил убиен со два истрела од огнено оружје. Телото на убиениот е предадено за обдукција, по што ќе се утврди точното време на смртта.

Земјоделецот Мироjуб Станојевиќ (56) е пронајден мртов на Велики петок во полузапален автомобил во атарот на селото Драговац кај Пожаревац.

Утврдено е дека Станојевиќ бил убиен со истрели од огнено оружје, и дека убиецот се обидел да ги прикрие трагите на злосторството со запалување на телото.

Се претпоставува дека Станојевиќ бил убиен на друго место и дека телото било донесено на теренот во Драговац, по што било запалено.

Земјоделецот бил убиен со два истрела од огнено оружје. Телото на убиениот е предадено за обдукција, по што ќе се утврди точното време на смртта, бидејќи се шпекулира дека тој бил убиен во средата.

Поврзани вести

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Трагедија во Неготино, се превртел со трактор и починал

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

ОЈО поведе постапка против три лица за трговија со дрога​

Заев очекува Косово да го испочитува меѓународното право и да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Слободен печат

Остави Коментар