18 C
Скопје

Tag : близина

Хроника

Телото на човек е пронајдено во близина на Лесковац

Безживотното тело на Радован Ранѓеловиќ од селото Стројковце, кое се наоѓа на околу десетина километри од Лесковац, било пронајдено во куќата во која тој живеел...
Хроника

Мистериозно убиство во близина на Пожаревац

Земјоделецот Мироjуб Станојевиќ (56) е пронајден мртов на Велики петок во полузапален автомобил во атарот на селото Драговац кај Пожаревац. Утврдено е дека Станојевиќ бил...
Хроника

Двајца возачи загинаа во близина на Книн

Двајца возачи загинаа, а еден патник е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случи синоќа во близина на Книн. Дваесет и седумгодишен возач на...
Хроника

Изгаснат пожар во близина на манастирот во Матејче

Пожар избувнал во близина на манастирот во Матејче, но целосно е изгаснат, соопштија денеска од РЦУК Куманово. Пожарот избувнал во 15:40 часот и зафатил сува трева на...
Хроника

Убиен мигрант во близина на Лозница

Расправијата меѓу двајцата мигранти на автобуската станица во Бања Ковиљача заврши трагично. Инцидентот се случил утринава. Двајцата мигранти се скарале, па се степале. Еден од...
Хроника

Еден повреден во сообраќајка близина на село Јосифово

Синоќа во 21.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат од село Пирава кон село Јосифово, валандовско, Г.Р.(37) од село Јосифово,...
Хроника

Експлозија во црква во близина на Ротердам

Холандската полиција ја истражува експлозија во црква во близина на Ротердам, која беше отворена за време на викендот и покрај рестриктивните мерки поради пандемијата на...
Регион

Едно лице загина во судар на три возила во близина на Тузла

Едно лице загина во сообраќајна несреќа која се случила утринава на патот Кладањ-Живница, кај месноста Живница во близина на Тузла (БиХ). Несреќата се случила на...
Вести Свет Слајдер

Во близина на Капитол пронајдена најмалку една експлозивна направа

МИА Агенција
Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Полицијата соопшти дека тоа...
Вести Свет

Трамп напушти брифинг поради пукање во близина на Белата куќа

МИА Агенција
Американскиот претседател Доналд Трамп одеднаш ја напушти конференциската сала, само неколку моменти откако почна брифингот за коронавирусот, и веднаш потоа се врати на подиумот за да им каже на...