Четворица повредени во сообраќајка во близина на Ќафасан

Увид извршила екипа на СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

На 17.05.2022 во 18.50 часот во струшката полиција е пријавено дека на магистралниот пат СтругаЌафасан се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „опел корса” управувано од Л.Б.(23) од Албанија и „фолксваген пасат”  управувано од Ј.Т. (38) исто така од Албанија.

Во несреќата со тешки повреди се здобиле Л.Б., неговиот сопатник Ф.Б.(39) и патникот во патничкото моторно возило „пасат”, М.Ф.(38), сите од Република Албанија, констатирани во болницата „Св.Еразмо” во Охрид. Со полесни повреди се здобиле Ј.Т. и неговиот сопатник Ф.Б.(35) од Република Албанија, констатирани во Медицински центар Струга. Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

Ирена Груевска: Возач без дозвола го уби маж ми во сообраќајка, а доби само 4 години и 6 месеци казна која ќе ја чека дома

Видео на денот