Двајца повредени во сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Вчера во 14.50 часот, на регионалниот пат помеѓу селото Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков“, патничко возило „ландровер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 76-годишен стружанец излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и 75-годишната сопатничката исто така жител на Струга, кои биле констатирани во специјалната болница „Св.Еразмо“, информираат од СВР Охрид.

Увид на местото на несреќата изврши увидна екипа од СВР Охрид.

Видео на денот