• андон дуков

Двајца повредени во сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“

Вчера во 14.50 часот, на регионалниот пат помеѓу селото Подмолје и влез за автокампот „Андон Дуков“, патничко возило „ландровер“, со охридски регистарски ознаки, управувано од 76-годишен стружанец излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и 75-годишната сопатничката исто така жител на Струга, кои биле констатирани во специјалната болница „Св.Еразмо“, …

Двајца повредени во сообраќајка кај автокампот „Андон Дуков“ Read More »