18 C
Скопје

Tag : мистериозно

Хроника

Мистериозно убиство во близина на Пожаревац

Земјоделецот Мироjуб Станојевиќ (56) е пронајден мртов на Велики петок во полузапален автомобил во атарот на селото Драговац кај Пожаревац. Утврдено е дека Станојевиќ бил...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер Ретро Технологија

ВИДЕО+ФОТО: Со помош на интернет решил мистериозно убиство старо 30 години

Слободен печат
Кога имал 17 години, Тод Метјус слушнал за случајот со нерешеното убиство на девојка, кој бил познат како Tent Girl (девојката од шаторот), приказната го...