Tag : хаос

Забава Магазин Магазин слајдер

Неверојатна сцена пред Собранието во Белград: Девојки се разголиле и направиле хаос во фонтаната (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу работи се случија во Белград во изминатите неколку денови, но една сцена пред Собранието ги заобиколи социјалните мрежи, а нема врска со собирите, скандирањата...
Вести Свет Слајдер

Хаос во САД: Повредени пет полицајци, нападната полициска станица, нереди насекаде (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку пет американски полицајци се ранети во пукање во насилните протести поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд во текот на брутално полициско приведување, објави денеска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

СОСЕДИ ОД ПЕКОЛОТ: Комшиите тврдат дека животот им се претворил во вистински хаос откако Меган и Хари се доселиле до нив

Слободен печат
Откако се одлучија да ја напуштат Велика Британија и својата среќа да ја побараат во Америка, Меган Маркл и принцот Хари, не престануваат да ја...
Вести Свет Слајдер

Хаос во Минеаполис: Пожари и грабежи за време на протестот за смртта на Афроамериканецот Флојд (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата и демонстрантите повторно, втора вечер по ред се судрија во Минеаполис за време на протест заради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Анастасија Ражњатовиќ направи вистински хаос – Поради ова целиот регион зборува за неа (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Младата српска музичка ѕвезда Анастасија Ражњатовиќ, ќерката на мегапопуларната Цеца Ражњатовиќ успеа со својот петти сингл „Промашена“ повторно да го заврти вниманието на целиот регион...
Вести Регион Слајдер

Хаос пред српското Собрание: Обезбедувањето спречи тепачка меѓу Обрадовиќ и Лончар (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на српската партија Двери, Бошко Обрадовиќ, неколку пратеници и симпатизери на партијата ги „блокирале“ денеска скалите на влезот на Собранието во Србија. Во еден...
Вести Свет Слајдер

Поради хаос во државата, владата на Шпанија воведува нови мерки

Шпанија, втората земја во светот по бројот на смртните случаеви од корона вирусот, времено ги „замрзнува“ сите секундарни економски мерки во период од две недели...
Вести Свет

Невремето во повеќе земји од Европа предизвика хаос и паника, загинати најмалку пет луѓе

Слободен печат
Најмалку пет лица загинаа во невремето што погоди делови а Европа, предизвика прекин во електроснабдувањето, а доведе и до нарушување на железничкиот, бродскиот и авиосообраќајот...
Вести Регион Слајдер

Разорниот земјотрес од 6,8 степени предизвика хаос и паника во источна Турција (ВИДЕО)

Слободен печат
Силен земјотрес од 6,8 степени по Рихтеровата скала денес го погоди источниот дел на Турција. A 6.8 magnitude earthquake hit Sivrice, a district of #Turkey's...
Вести Свет

Четириметарските снежни наноси направија хаос во Канада (ВИДЕО)

Слободен печат
Источниот дел на Канада е погоден од едно од најголемите снежни невремиња во историјата. Ситуацијата дополнително се влоши со тоа што ветровите достигнаа брзина од...