Важно е да има пари: Лепа Лукиќ откри дали има швалер

Лепа Лукиќ
Фото: Принтскрин/Инстаграм

Пејачката Лепа Лукиќ (82) позната по тоа што секогаш отворено и искрено кажува што и да има на ум, сега ги коментирала девојките кои денес бараат исклучиво момчиња со пари, пишува српски „Курир“.

– Тие мажи кои имаат пари обично се грди. Нека му е носот до Чачак, таа го сака затоа што има пари – изјавила Лепа во „Магазин ин“.

Пејачката открила дека е целосно исполнета, но не во емотивна смисла.

– Немам никој, што беше, беше. Не можам јас во илјада години да имам партнери. Сакам да се дотерувам, да ми даваат комплименти, но гледам низ нив, не сум во години сега да имам швалери – истакнала пејачката.

Лепа Лукиќ сакала да се самоубие: Се заканував на мојата мајка

Која е Силвана Арменулиќ, љубовта на Здравковиќ во филмот „Тома“?

Лепа Лукиќ заврши на инфузија: Не ми е добро, болна сум

Видео на денот