Вардар си донесе голман од Франција

Сè уште актуелниот европски шампион, Вардар, интензивно се подготвува за новата сезона под водство на новиот претседател, Михајло Михајловски.

Нов член на „црвено-црните“ е францускиот голман Робин Кантегрел кој доаѓа од екипата на Сесон-Рен која беше првопласирана во втората француска лига.

Кантегрел е резервна опција за вардарци, откако не успеа да го ангажира македонскиот репрезентативец Никола Митревски кој најави повторно заминување во странство, поточно во Порто.

Освен новиот голман, Вардар во новата сезона ќе го има на располагање и специјалистот за одбрана, Глеб Калараш кој го продолжи договорот.
Претходно нови договори потпишаа и стандардните членови на шампионскиот тим Тимур Дибиров, Кристијан Дисингер, Стојанче Стоилов и Иван Чупиќ како и младите Мишевски, Атанасовски, Гашовски, Крстевски, а од Металург е донесен, поточно вратен Томислав Јагуриновски.

Прочитајте и...  Барнет: Каква Премиер лига, Бејл и натаму ќе биде во Реал!

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат