Tag : глеб калараш

Ракомет Спорт

Калараш:  Во Вардар повеќе не дознат платите

Слободен печат
Екипата на Вардар утре започнува ново поглавје во ракометна Европа, во новата сезона велгува со нов тим и ново раководство. Сергеј Самсоненко под чие водство...
Ракомет Спорт

Долговите нерасчистени, Горпишин го напушти Вардар

Слободен печат
Пивотот одлучи од следната натпреварувачка сезона да има нов клуб, тоа го потврди за рускиот медиум „Брз Центар“. Рускиот интернационалец Сергеј Горпишин се раздели со...
Ракомет Спорт

Вардар си донесе голман од Франција

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион, Вардар, интензивно се подготвува за новата сезона под водство на новиот претседател, Михајло Михајловски. Нов член на „црвено-црните“ е францускиот...
Спорт Фудбал

ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

Слободен печат
Вардар против Монпелје денеска ќе го игра последниот натпревар од групата „Б“ во Лигата на шампионите, а викендов воедно ќе го дознае и ривалот во...
Ракомет Спорт

НИШТО НОВО: ЕХФ ем не му верува на Вардар, ем прави грешки!

Слободен печат
Односно во овој случај, денеска ЕХФ го објави својот прв ранкинг непосредно пред почетокот на новата сезона во ракометната Лига на шампионите. Ранкинзи врз основа...
Ракомет Спорт

Кокшаров потврди: Калараш се враќа во Вардар!

Слободен печат
Во четвртокот беше објавено дека играчот „специјалист“ за одбрана е пред кам бек во редовите на европскиот шампион. Ова го потврди и спортскиот директор на...
Ракомет Спорт

Калараш пред кам бек во Вардар

Слободен печат
Глеб Калараш по само неколку месеци откако го напушти европскиот шампион ќе се врати во Скопје. Иако се уште не е официјализиран, нема сомнение дека...