24.8 C
Скопје

Tag : робин кантегрел

Ракомет Спорт

Осум ракометари го имаа последниот меч во дресот на Вардар 1961

Слободен печат
Ракометарите на Вардар 1961 го обезбедија пласманот во четвртфиналето на СЕХА лигата, откако попладнево одново ја победија екипата на Металопластика од Србија овој пат со...
Ракомет Спорт

Кантегрел се враќа во Франција, потпиша за Тулуз

Слободен печат
Французинот Робин Кантрегел и дефинитивно си заминува од редовите на Вардар и се враќа во татковината. Кантегрел во наредните години ќе го брани голот на...
Ракомет Спорт

Алушовски: Бевме поискусни од Елверум во одлучувачките моменти

Слободен печат
Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје екипата на Вардар 1961 во вториот меѓусебен натпревар од Лигата на шампионите против Елверум триумфираше со резултат 35:32....
Ракомет Спорт

Му успеа со Португалија, но не и против новиот голман на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“...
Ракомет Спорт

Вардар си донесе голман од Франција

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион, Вардар, интензивно се подготвува за новата сезона под водство на новиот претседател, Михајло Михајловски. Нов член на „црвено-црните“ е францускиот...