Tag : робин кантегрел

Ракомет Спорт

Му успеа со Португалија, но не и против новиот голман на Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и се најавува, од следната сезона 2020/2021 Робин Кантегрел треба да ги брани боите на Вардар. Овој француски голман во составот на „црвено-црните“...
Ракомет Спорт

Вардар си донесе голман од Франција

Слободен печат
Сè уште актуелниот европски шампион, Вардар, интензивно се подготвува за новата сезона под водство на новиот претседател, Михајло Михајловски. Нов член на „црвено-црните“ е францускиот...