Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!

Неколку фотографии на BMW Series 8 Gran Coupe, моделот за 2020 година, „протекоа“ на интернет во пресрет на премиерата на моделот, која е закажана за крајот на месецот. Од нив можете да го видите изгледот на автомобилот, како и дел од внатрешноста.

На предниот дел можете да се забележат веќе познатите фарови и решетката на ладнилникот, како и отворите за вентилација од страна. Како целина, повеќето од стандардните купе елементи исто така се испорачани во новата верзија, која доби и поголемо растојание меѓу двете оски покрај дополнителните задни врати.

Добро се забележуваат и страничните прагови и косиот покрив, вградениот заден спојлер, тенкото задно светло и издувениот систем со две дупли цевки.

Прочитајте и...  Време е за добра музика: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна (ВИДЕО)

Сликата од ентериерот е делумна, но сосема е логично да се сугерира дека Series 8 Gran Coupe ќе добие управувач со три краци, 12,3-инчен дигитална инструмент-табла и 10,25-инчен забавен систем. Ќе има метални акценти кои се комбинирани со скапа кожа.

Моќните единици ќе бидат истите, како постојните купе и кабриолет верзии. Тоа значи дека новиот модел ќе се потпира на 6-цилиндричен дизел со капацитет од 3,0 литри, развивајќи 320 КС и 680 Nm, како и новиот 4.4-литарски V8 бензински мотор со две турбини, кој нуди 530 КС и 750 Nm. Додека M-верзијата ќе биде со истиот 4.4-литарски V8 со 600 КС во стандардната верзија и со 625 КС во верзијата Competition.

Прочитајте и...  Виц на денот: Свадба

Прочитај повеќе

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Слободен Печат

Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои до шестата година и не одат на училиште

Слободен Печат

Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 05.06.2020: Стрелецот ќе има болки во грбот, а Девицата ќе успее во своите намери

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот: Свадба

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат