Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО) - Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Се очекува новото зимско засилување со клубот од Милано да потпише договор до лето 2024 година, а вредноста на трансферот се проценува на 20 милиони евра!

Уште од претходно се најавуваше заминувањето на данскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, денеска се потврди дека се наоѓа пред голем трансфер во Интер.

Кристиан Ериксен кој во изминатите сезони важеше за еден од клучните играчи на Тотенхем, иако во меѓувреме на клупата седна новиот менаџер Жозе Мурињо, сезонава во Премиер лигата (20 натпревари, два голови) немаше голема минутажа поради шпекулациите за негов трансфер на „Џузепе Меаца“.

Како што информираат италијанските медиуми, Данецот успешно ги помина лекарските прегледи.

Се очекува новото зимско засилување со клубот од Милано да потпише договор до лето 2024 година, а вредноста на трансферот се проценува на 20 милиони евра!

Прочитајте и...  Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Според италијанскиот „Скај“, во вторник се очекува миланските „неро-аѕури“ ќе го промовираат новото зимско засилување.

27-годишниот играч за врска во нападот од 2013-та имаше вкупно 225 натпревари и 51 гол за лондонскиот клуб. Беше финалист во англискиот Лига куп и минатата сезона во Лигата на шампионите.

Својата кариера ја започна во екипата на холандскиот клуб Ајакс со кој успеа трипати да ја освои холандската фудбалска лига и еднаш националниот куп.

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

13 − 8 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат