Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Претседателот на Тотенхем уште еднаш покажа дека е тежок преговарач.

Сапуницата околу Кристијан Ериксен и неговото заминување од Тотенхем во Интер, полека се ближи кон крајот.

Ериксен влезе во последните шест месеци од договорот со Тотенхем и му порача на претседателот Даниел Леви дека нема намера да го продолжува договорот и сака да замине во Интер.

Ериксен веќе ги договори личните услови со Интер, но потоа следеше тешкиот дел од задачата, „нероаѕурите“ да се договорат со Даниел Леви.

Интер прво понуди 10 милиони евра, потоа 15 милиони, па 18 милиони, но на крајот ќе мораат да ја платат бараната сума, 20 милиони евра, а трансферот ќе биде официјализиран во понеделник.

Данскиот репрезентативец ќе потпише четиригодишен договор кој ќе му носи по 10 милиони евра по сезона.

Прочитајте и...  Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Прочитај повеќе

Нови проблеми за Барселона, фантастичниот тинејџер бара десет пати поголема плата.

Слободен печат

Синот на Михаел Шумахер стигна и до Формула 1!

Слободен печат

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат

Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА ја следи ситуацијата во Ерменија, Црвена звезда ќе игра во Ереван!

Слободен печат

Куп: Вардар за четвртфинале против Академија Пандев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Рома е фаворит за потписот на „кралскиот“ напаѓач“!?

Слободен печат

Коронавирусот го одложува новиот меч на Џенова и Пандев!?

Слободен печат

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат