Tag : Кристијан Ериксен

Спорт Фудбал

Интер за 60 милиони евра ќе го продаде Ериксен!?

Слободен печат
„Неро-аѕурите“ би можеле летово да го продадат Кристијан Ериксен доколку добие понуда од 60 милиони евра. Данецот се пресели од Тотенхем на „Џузепе Меаца“ во...
Спорт Фудбал

Корона-пеколот на Ериксен: Спие во тренинг кампот на Интер , трча во подруми…

Слободен печат
Данецот во зимскиот преоден рок за сума од 20 милиони евра од Тотенхем во Интер, но не успеа веднаш да си купи куќа во Милано...
Спорт Фудбал

Бергоми: Интер треба веднаш да го ангажира Пол Погба

Слободен печат
Како што пренесува „Ла Гаѕета дело спорт“, „неро-аѕурите“ го посакуваат потписот на Пол Погба (27). Изворот вели дека тренерот на Интер не е импресиониран од...
Спорт Фудбал

Ериксен импресиониран после миланското дерби: Ова го нема во Англија!

Слободен печат
Прво „дерби дела мадонина” ќе остане во вечно сеќавање на Кристијан Ериксен. Интер со неверојатен пресврт во второто полувреме го совлада Милан со 4:2, а...
Спорт

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат
Како што и се најавуваше пред почетокот на зимскиот преоден рок во Топ 5 европските лиги, тројца играчи од скандинавските држави ќе биде во центарот...
Спорт Фудбал

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат
Доскорешниот фудбалер на Тотенхем, Кристијан Ериксен денеска и официјално е промовиран во нов играч на Интер. Ериксен откако вчера ги помина лекарските прегледи, денеска потпиша...
Спорт Фудбал

Леви го истера своето, Ериксен од понеделник во Интер

Слободен печат
Сапуницата околу Кристијан Ериксен и неговото заминување од Тотенхем во Интер, полека се ближи кон крајот. Ериксен влезе во последните шест месеци од договорот со...
Спорт Фудбал

„Газета“: Ериксен „спакуван“ за 18 милиони евра!

Слободен печат
Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен ќе ја продолжи кариерата во милански Интер, пишува „Газета дело Спорт“. Веќе неколку пати во изминатиот период досегашниот играч на Тотенхем,...
Спорт Фудбал

Данците велат дека е готово: Ериксен го избра Интер!

Данскиот весник „Екстра Бладет“ објави дека Интер е блиску до договор со Тотенхем околу зимски трансфер на Кристијан Ериксен во Милано и за тоа обесштетување...
Спорт Фудбал

Тотенхем, од европски вицешампион до реално шоу

Слободен печат
Англискиот премиерлигаш Тотенхем во последните неколку сезони претставуваше синоним за симпатичен клуб, тим кој од сезона во сезона се повисоко се искачуваше на скалата на...