• Кристијан Ериксен

Тие се херои на ЕП: Докторите и Симон Кјаер добија посебна награда од УЕФА бидејќи му го спасија животот на Ериксен

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги награди лицата кои помогнаа во спасувањето на животот на данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен кој на првиот натпревар на Евро 2020 против Финска на 12 јуни на теренот доживеа срцев удар. – Искажувам бескрајно воодушевување за извонредната реакција и смиреност која ја покажа лекарите и целата екипа. Тие вештини беа одлучувачки …

Тие се херои на ЕП: Докторите и Симон Кјаер добија посебна награда од УЕФА бидејќи му го спасија животот на Ериксен Read More »