Tag : зимски преоден рок

Спорт Фудбал

Венгер: Треба да се укине зимскиот преоден рок

Слободен печат
Легендарниот менаџер на Арсенал предложи мерки кои би можеле да го запрат „лудилото“ на високи трансфери во периодот после коронавирусот. Сегашниот директор на глобалниот развој...
Спорт Фудбал

Француски напаѓач во Тетово, Шкендија ги победи Стоук, Аталанта..(ВИДЕО)

Слободен печат
Нов играч на Шкендија е 19-годишниот напаѓач Абубакер Ес Сахал (роден во Монпеље) кој досега ги бранеше боите на Гингамп (Генган). Во сезоната 2017/2018 имаше...
Спорт Фудбал

Дојде во Милан, ги помина прегледите, но со првиот авион се врати дома!

Слободен Печат
Иако се очекуваше дека на последниот ден од зимскиот преоден рок 2020 екипата на Милан ќе се засили со американскиот фудбалер Ентони Робинсон, тоа нема...
Спорт Фудбал

Официјално: Пјонтек од Милан во Херта Берлин

Слободен Печат
На еден ден пред завршувањето на зимскиот преоден рок, Херта Берлин го објави трансферот на полскиот репрезентативец Кшиштоф Пјонтек (долгорочен договор) од редовите на Милан....
Спорт Фудбал

Официјално: Фернандеш нов играч на Манчестер јунајтед

Слободен Печат
На својот клупски сајт Манчестер јунајтед објави дека е постигнат договор со Спортинг Лисабон за трансфер на Бруно Фернандеш. Во тек се лекарските прегледи, а...
Спорт Фудбал

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат
Фудбалскиот клуб на Манчестер јунајтед испрати нова понуда и е блиску да го комплетира трансферот на играчот од средниот ред кој досега ги бранеше боите...
Спорт Фудбал

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи ја официјализираше соработката со одбранбениот играч Дарко Глишиќ. Поранешниот член на Вардар потпиша договор на една и пол година со...
Спорт Фудбал

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се најавуваше заминувањето на данскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, денеска се потврди дека се наоѓа пред голем трансфер во Интер. Кристиан...
Спорт Фудбал

Најденов е новото зимско засилување на Академија Пандев

Слободен печат
Бојан Најденов е најново зимско засилување за Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел од сезоната и дополнително искуство во средниот ред. 28-годишниот Најденов доаѓа...
Спорт Фудбал

Нето е новиот крилен напаѓач на Шкендија

Слободен печат
Алдаир Сапало Амаро Нето (роден во Луанда, Ангола) е третото зимско засилување на фудбалскиот прволигаш Шкендија. Станува збор за 25-годишен фудбалер со португалски пасош. 25-годишниот...