Tag : кристиан ериксен

Спорт Фудбал

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се најавуваше заминувањето на данскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, денеска се потврди дека се наоѓа пред голем трансфер во Интер. Кристиан...
Спорт Фудбал

Последен поздрав, се исполнува ли желбата на Антонио Конте!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Не беше стартер во премиерлигашкото дерби во саботата, Ливерпул славеше со 0:1, ги одигра последните 25 минути во поразот на лондонскиот клуб како замена за...
Спорт Фудбал

Јунајтед нема понуда за Ериксен, но барем ја „засили“ дефанзивата! (ФОТО)

Слободен печат
Иако се шпекулираше дека е испратена понуда од 20 милиони фунти за фудбалерот од средниот ред на кој му истекува договорот на крајот од сезонава....
Спорт Фудбал

Ериксен си оди од Тотенхем и продолжува во Милано!?

Слободен печат
Кристиан Ериксен според британските медиуми ќе го напушти Тотенхем како слободен играч, бидејќи на крајот од сезоната му истекува договорот. Информациите велат дека данскиот интернационалец...
Спорт Фудбал

Ериксен наредното лето во Манчестер јунајтед!?

Слободен печат
Манчестер јунајтед ќе се обиде да го ангажира плејмејкерот на Тотенхем, Кристиан Ериксен на слободен трансфер во летото 2020 година. Според информациите од британското издание...
Спорт Фудбал

Мурињо со новогодишно изненадување за навивачите на Тотенхем! (ФОТО)

Слободен печат
Според информациите од Англија, велшкиот интернационалец би можел да се врати во Лондон, бидејќи менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо во јануари сака да го засили...
Спорт Фудбал

Скандинавците ќе бидат „хит“ во зимскиот преоден рок 2020!?

Слободен печат
Официјално зимскиот преоден рок ќе започне на 1. јануари, а според најавите Скандинавците ќе бидат во центарот на вниманието. На првиот ден од 2020 година...
Спорт Фудбал

Мурињо го „препороди“ Тотенхем, но се соочува со проблеми!?

Слободен печат
Жозе Мурињо го „препороди“ тимот на Тотенхем со три победи по ред од неговото доаѓање, но ќе мора да се помири најверојатно со податокот што...
Спорт Фудбал

Ериксен ја продолжува кариерата во Бундеслигата!?

Слободен печат
Претходно Данецот се шпекулираше со трансфер во еден од најсилните клубови во Европа, Реал Мадрид. 27-годишниот дански фудбалер е отворен за можноста за трансфер во...
Спорт Фудбал

„Марка“: Кристиан Ериксен во јануари има нов клуб! (ФОТО)

Слободен печат
Шпанската „Марка“ вели дека преговорите се во тек, останаа да бидат решени уште само детали, оние кои се однесуваат на годишните плати на Ериксен. Тотенхем...