Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Филип Најдовски кој досега ги бранеше боите на Вардар, одлучи кариерата да ја продолжи во странство.

Играчот од средниот ред во новата натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на албанскиот шампион Тирана.

Тој на промоцијата со новиот клуб потпиша договор на две години.

Претходно уште еден екс Вардарец дојде во редовите на Тирана, станува збор за десниот бек Кристијан Тошевски.

Најдовски исто така настапуваше и за екипите на Напредок, Тетекс, Победа и Цементарница Скопје.

Прочитајте и...  Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Прочитај повеќе

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат