У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Денеска пријателски натпревар одигра македонската фудбалска репрезентација и во истиот загуби од екипата на Тиквеш со 3:1.

За Тиквеш двапати во листата на стрелците се запиша Симе Христов, а еднаш Александар Вареловски.

Избраниците на селекторот Шкумбин Арслави се подготвуваат за октомвриските квалификации за турнирот во Чешка за пласман во елитната фаза квалификации за Европско првенство.

Селекторот Шкумбин Арслани за подготовките во Скопје нема да смета на Марио Илиевски од бугарски 11-ти Септември и Кристијан Тасевски од Аугзбург кои имаат клупски обврски, а поради повреда од тимот ќе отсуствуваат Али Асани од Вардар и Бесфорт Арифи од холандски МВВ Мастрихт.

Наредната контролка нашите фудбалски надежи ќе го имаат на 15 август против ФК Шкендија на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски“ – Скопје.

Прочитајте и...  Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Арслани за подготовките во Скопје не може да смета на Марио Илиевски од бугарската екипа на 11 Септември и Кристијан Тасевски од Аугзбург кои имаат клупски обврски, а поради повреда од тимот отсуствуваат Али Асани од Вардар и Бесфорт Арифи од холандски МВВ Мастрихт.

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат

„Збогум убиецу“: Оригиналната насловна страница посветена на Луис Суарез (ФОТО)

Слободен печат

Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Слободен печат