16.8 C
Скопје

Tag : У19

Спорт Фудбал

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше победа против Црна Гора во рамките на првата контролна средба одиграна меѓу овие две селекции. На тренинг центарот...
Останатo Спорт

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат
Селекторот на македонската репрезентација за одбојкарки до 19 години, Ненад Михајловиќ, одбра 26 одбојкарки кои од утре до четврток ќе тренираат во Крушево, на првиот...
Спорт Фудбал

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат
Денеска пријателски натпревар одигра македонската фудбалска репрезентација и во истиот загуби од екипата на Тиквеш со 3:1. За Тиквеш двапати во листата на стрелците се...
Спорт Фудбал

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат
Во овој тежок период поради пандемијата на коронавирусот, натпреварувањата се одложени, многу спортисти се во домашна изолација, карантин. Спортистите прават различни предизвици преку социјалните мрежи...
Спорт Фудбал

Без ракување – играчите на Бенфика и Ливерпул се поздравуваа со ЛАКТИ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Немаше ракување на играчите на мечот во младинската фудбалска Лига на шампионите помеѓу У19 екипите на Бенфика и Ливерпул. Играчите, како и судиите се поздравуваа...
Останатo Спорт

Македонија аплицираше за организација на Евро 2023

Слободен печат
Креирање нови планови со реални, а до неодамна незамисливи цели за сите што ја создадоа и учествуваа во реализацијата на успешната резултатска приказна годинава, информира...
Кошарка Спорт

АБА лига: МЗТ Скопје во група со Црвена звезда

Слободен печат
Јуниорската екипа на МЗТ Скопје Аеродром од утре до недела, во Задар, како единствен тим од АБА2 што доби покана за учество, ќе настапи на...
Спорт Фудбал

Македонските фудбалски надежи одиграа реми со БиХ!

Слободен печат
Македонската репрезентација до 19 години одигра 0:0 против Босна и Херцеговина во првото коло од квалификацискиот турнир за пласман во елитната рунда квалификации за пласман...
Спорт Фудбал

Агон Елези: Ќе ја бараме победата против БиХ!

Слободен печат
Македонската репрезентација до 19 години утре ги започнува натпреварите од квалификацискиот турнир за пласман во УЕФА Елитна фаза квалификации за пласман на Европско првенство. Нашата...
Спорт Фудбал

Судијата му покажа жолт картон на докторот!? (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалот никогаш нема да биде досаден додека постојат луѓе како главниот судија на квалификациите за азиското првенство (У-19) помеѓу Тајланд и Малезија. Натпреварот заврши со...