Три напитоци што комплетно ќе ги исфрлат токсините од телото

Замастената слезина предизвикува чувство на умор, промена на кожата, а во полоши ситуации постои можност дури и очите на луѓето со ваков проблем да добијат жолта боја. Лошата вест е тоа што болната слезина може трајно да доведе до влошување на здравствената состојба, а добрата вест е што постојат три напитоци, кои ако редовно ги пиете, ќе помогнат во регенерирањето и нејзино одмастување.

Сок од моркови

Сокот од моркови се прави многу лесно. За да добиете подобар ефект, во него додајте неколку листови млад спанаќ. За да го подготвите сокот од моркови, во соковник ставете неколку млади излупени моркови, вода и спанаќ.

Овој сок превенира појава на голем број заболувања поврзани со слезината бидејќи во составот на морковите има флавоноиди и бетакаротен, кои се антиоксиданти, па овој напиток го прават одличен за чистење на наталожените отрови во телото.

Прочитајте и...  Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Сок од зелен зеленчук

Барем еднаш дневно подгответе си сок од зелен зеленчук. Во соковник ставете листови од спанаќ, кељ па дури и марула. Додајте малку вода и испијте ја добиената течност. Доколку тоа редовно го правите, телото ќе ви биде благодарно.

Зелен чај

Доколку сте во потрага по некој супер напиток за чистење на слезината, а притоа не сакате да трошите многу време за негова подготовка, во тој случај направете си зелен чај.

Зелениот чај е полн со антиоксиданти кои ги уништуваат слободните радикали, што го прави моќен борец против појава на одредени типови рак. Покрај тоа, зелениот чај му помага на телото да ги согори наталожените маснотии на органите и во крвните садови.

Прочитајте и...  Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат