Tag : морков

Магазин Магазин слајдер Сцена

Докторите ги советуваат жените да ја јадат оваа салата!

Васко Спасоски
Докторите тврдат дека секоја жена би требало да јаде салата од пиперка и лук или рендани моркови и лук. Тоа ќе ѝ обезбеди здравје, виталност...
Магазин Храна

Прсти ќе излижете: Полнето пиле за неделен ручек!

Васко Спасоски
Полнето, печено, крцкаво, вкусно пиле… Вистински рај за љубителите на овој тип месо! Ви претставуваме рецепт на кој нема да му одолеете. Рижотото што ќе...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Три напитоци што комплетно ќе ги исфрлат токсините од телото

Слободен печат
Замастената слезина предизвикува чувство на умор, промена на кожата, а во полоши ситуации постои можност дури и очите на луѓето со ваков проблем да добијат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со оваа маска за лице ќе изгледате 10 години помлади, а потребни се само две состојки!

Васко Спасоски
Замислете да не морате да трошите пари на скапи третмани и кремови, а лицето да ви изгледа младолико, затегнато и сјајно. Добрата вест е што...
Магазин Семејство

Лесно се подготвува, исчистете го телото и заштитете се од појава на неколку типови рак

Слободен печат
Доколку сте во потрага по здрава напивка, која покрај тоа што е вкусна ќе ви го регенерира телото, ќе помогне во исфрлањето на наталожените токсини,...
Здравје Магазин

Со морков, ѓумбир и лимон направете пролетно чистење на организмот

Слободен печат
Доколку сакате успешно да ги намалите вишокот на килограми, но истовремено и да го намалите високиот крвен притисок, да си го засилите имунитетот и да...
Здравје Магазин

Сите нутритивни предности на морковот за убаво лице и тело

Слободен печат
Морковот содржи најмногу каротин од сите останати намирници, па доколку морковот го внесете во вашата секојдневна исхрана со сигурност ќе ги почувствувате неговите позитивни влијанија....
Жена Магазин

Тајната за здрава коса е во храната

Слободен печат
Сакате здрава коса, свежа, „нерасцветана“? Побарајте помош од фрижидерот и од прозиводите кои веќе ги имате. Здравата исхрана битна е за косата колку и за...
Еспресо Храна

Мароканска чорба од црвена леќа: Веганска, без глутен и полна со растителни протеини

Слободен печат
За сладокусци и вегани истовремено, оваа мароканска чорба е одличен рецепт за зимските месеци. Таа е топла и вкусна, а е здрава и со ниска...
Здравје Магазин

Витамини во тегла

Слободен печат
Во периодот на вирози и разни други заболувања треба да се наполни организмот со витамини и минерали. Во овој период кај многу луѓе може да...