23 C
Скопје

Тренерот на Вардар, Џиџи Илиевски го победи коронавирусот!

Како што известуваат „Комити“, здравствената состојба на тренерот на Вардар, Никола Илиевски – Џиџи е подобра и од пред некој ден тој е пуштен на домашно лекување.

Верните навивачи очекуваат што побрзо да му помине изолацијата и веќе во текот на следната недела повторно биде на клупата на „црвено-црните“.

Потсетување дека Вардар утре го очекува натпреварот од Првата лига против екипата на Пелистер.

Тренерскиот тим Грне, Тане, Гичо, Шани, Илиќ ги водат тренинзите, додека утрешниот меч во Битола официјално ќе го предводи Златко Таневски – Тане.

„Комити“: За првпат Вардар ќе игра во опрема брендирана со нашето лого!

Поврзани вести

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат

Ова долго се чекаше, конечно ќе се игра првиот фудбалски меч пред полн стадион

Слободен печат

ВИДЕО: Супер гол на Андонова против Еспањол и го прослави во стилот на Роналдо!

Слободен печат

ВИДЕО: Пандев стартер на „Луиџи Ферарис“, Сасуоло е пред Рома!

Слободен печат

Георгиевски: Одиме во Токио, живеам за олимписки медал!

Слободен печат

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Остави Коментар