Tag : фк вардар

Спорт Фудбал

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат
Поранешниот бугарски репрезентативец Благој Георгиев истакна дека навистина има контакти со ФК Вардар. Пред неколку дена се појавија информација дека Бугаринот, како претставник на конзорциум...
Спорт Фудбал

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат
Екипата на Вождовац од Белград се апсолутни шампиони на социјалните мрежи, иако во фудбалот немаа забележителни резултати. Вождовац во чии редови настапува нашиот интернационалец Марко...
Спорт Фудбал

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат
Одлуката на УО на ФФМ за прекин на првенството без прогласување на шампион и без испаѓање, највеќе ги шокира вардарци кои до прекинот на првенството...
Спорт Фудбал

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат
Александар Васоски, тренерот на Вардар, реагираше по одлуката на Управниот одбор на ФФМ да го прекине првенството без да прогласи шампион и да нема испаѓање....
Спорт Фудбал

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат
Екипата на Вардар денеска остана без можност да се радува на 12. шампионска титула бидејќи Управниот одбор на ФФМ, одлучи да го прекине првенството без...
Спорт Фудбал

ФФМ следната недела ќе ги одреди екипите кои ќе играат во Европа, настапот на Вардар неизвесен поради милионскиот долг

Слободен печат
По одлуката на Управниот одбор на ФФМ по најновите случувања со позитивни фудбалери на коронавирус во Шкендија и во Ренова да стави крај на сезоната...
Спорт Фудбал

Вардарци се тестираа, Шкупи и Струга одбија да се тестираат на коронавирус

Слободен печат
Екипите на Шкупи и Струга Трим Лум одбија да извршат тестови на своите фудбалери пред да започчат тренинзите за евентуалното доигрување на сезоната. Од Синдикатот...
Спорт Фудбал

Вардар поразен и во Лозана: Арбитражниот суд пресуди против „црвено-црните“ во случајот Максимов

Слободен печат
Екипата на Вардар никако во последно време да ги израдува своите навивачи, напротив постојано се нижат лоши вести за „црвено-црните“, од заминувањето на Сергеј Самсоненко,...
Спорт Фудбал

ФК Вардар со реакција до Грнчаров: Жално и срамно!!

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден преку социјалната мрежа Фејсбук се огласи Бобан Грнчаров по повод финансиската ситуација во фудбалскиот клуб Вардар. За поранешниот член на...
Спорт Фудбал

Грнчаров: Парите што ги земаа од Лига Европа се во РК Вардар!

Слободен печат
Поранешниот играч и капитен на фудбалскиот клуб Вардар се огласи на Фејсбук по повод случувањата поврзани со клубот кој бара спас од финансиската криза. Бобан...