13 C
Скопје

Tag : никола илиевски џиџи

Спорт Фудбал

Илиевски се враќа на клупата: Коронавирусот не е шега, но време е за Вардар

Благоја Георгиевски
Вардар е во незавидна ситуација, близу е до дното на табелата по серијата лоши резултати во Првата МФЛ и му се заканува испаѓање. Но, добра...
Спорт Фудбал

Тренерот на Вардар, Џиџи Илиевски го победи коронавирусот!

Слободен печат
Како што известуваат „Комити“, здравствената состојба на тренерот на Вардар, Никола Илиевски – Џиџи е подобра и од пред некој ден тој е пуштен на...
Спорт Фудбал

Никола Илиевски-Џиџи заврши на клиника поради коронавирус

Слободен печат
Тренерот на Вардар, Никола Илиевски-Џиџи, денеска итно е пренесен на клиника компликации со корона вирусот. Навивачите на „црвено-црните“ Комити, објавија дека Илиевски веќе една недела...
Спорт Фудбал

1МФЛ: Дерби со различни амбиции, Шкендија домаќин на Вардар

Слободен печат
Денеска продолжуваат возбудувањата во Првата македонска лига со натпреварите од 20 коло, дербито е во Тетово, Шкендија го пречекува Вардар. Во саботата се одигра првиот...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Интервју со новиот тренер на Вардар Никола Илиевски-Џиџи: Нема место за жалопојки, ќе ја истераме работата до крај

Благоја Георгиевски
Накогашниот македонски селектор Никола Илиевски – Џиџи се нафати во последен миг да застане на кормилото на Вардар, кој задоцнето во минута до дванаесет започна...
Спорт Фудбал

По долга неизвесност, и Вардар почна со тренинзите

Слободен печат
Конечно по долга неизвесност, денеска Вардар ги започна подготовките на четири дена пред стартот на пролетниот дел од сезоната. „Црвено-црните“ се подготвуваат за вечното дерби...
Спорт Фудбал

Вардар започнува со подготовките, Никола Илиевски-Џиџи ќе ги предводи „црвено-црните“

Слободен печат
Најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, Вардар конечно ќе ги започне подготовките пред стартот на пролетниот дел од сезоната кој е закажан за наредниот викенд. Големите...