Топ 5 хорори за ноќта на вештерките: Со денови нема да може да заспиете! (ВИДЕО)

За оние кои имаат храброст, филмски хорор маратон за Ноќта на вештерките е одличен избор!

Предложуваме 5 филмски остварувања кои потполно се вклопуваат во вечерашната ноќ!

1. Mirrors, 2008

Суспендиран полицаец се вработува како ноќен чувар во луксузна стоковна куќа, која неодамна ја зафатил голем необичен пожар. Единствено нешто што останало недопрено и кристално чисто, биле големите огледала. Што се крие во нив? 

2. Silent hill, 2006

Роуз и нејзиниот сопруг посвојуваат девојче спасено од огромен пожар, кој го „проголтал“ скоро цело население на Сајлент Хил. Но, девојчето непрекинато месечари и сонува за местото во кое е родена. Кога за малку ќе настрада, Роуз одлучува да ја однесе во родниот град и се обиде да го реши нејзиниот проблем. Нејзиниот сопруг доцна дознава за гласините и фактите што кружат по интернетот во врска со Сајлент Хил, но Роуз и девојчето веќе заминале… 

Прочитајте и...  Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот - Почина во домот на најдобрата пријателка

3. Cujo, 1983

Доброто куче по име Куџо е заразено со беснило. Тогаш во малиот американски град започнува сташен терор…

4. Rosemary’s Baby, 1968

Домаќинката Роузмари со својот сопруг Гај, штотуку се доселиле во Њујорк. Откако дознава дека е бремена, започнува нејзиниот кошмар. Ја измачуваат ужасни сонови, неколку нејзини пријатели починуваат под необични околности и неа ѝ се јавуваат се посилни болки во стомакот. Набрзо сфаќа дека е жртва на језива сатанистичка завера…

5. The Omen, 1976

Американскиот амбасадор дознава дека всушност неговиот посвоен син е Антихрист…

Прочитај повеќе

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат