Tag : хорор

Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие холивудски ѕвезди се вистински „хорор“ за соработка: Кога славата ќе им „удри“ во глава!

Слободен Печат
На прв поглед холивудскиот свет делува толку совршен, точен, без ниту една мана, а големите ѕвезди угледни, културни и достојни на работата. Но, еве што...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Новиот хорор филм од франшизата „Halloween“ ќе ве остави без спиење!

Еспресо
Еден од сценаристите на филмот „Halloween Kills“, Скот Тимс, изјави за јавноста дека публиката може да очекува вистинско хорор „уживање“, известува radiotimes.com. Снимањето на филмот...
Вести Свет Слајдер

Застрашувачки снимки од коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимките од тресење на пациенти во ходникот на една од болниците во Вухан го обиколија светот. Иако сцената е повеќе потсетува на она што го...
Вести Македонија Слајдер

Близнаци од Аеродром тероризираат цела зграда, влегуваат во туѓи станови и сексуално се закануваат на жени

Слободен печат
Станарите зградата на улицата „Коста Новаковиќ“ во населбата Аеродром , со години живеат во страв бидејќи се изложени на секојдневно тероризирање од непресметливото однесување на...
Вести Свет

ХОРОР ВО КИНА: Експлозија во рудник за јаглен, загинале најмалку 14 работници! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку 14 лица загинале во експлозија во рудник за јаглен на југозапад во Кина, соопштија денеска кинеските власти. Експлозијата одекнала во раните утрински часови, во...
Еспресо Шоу биз

Ќе ви застане крвта во вените! Првиот македонски хорор-спот, снимен според вистинска приказна! (ВИДЕО) (+18)

Слободен печат
Новиот електро состав „Шафран“ ја издаде својата трета песна под наслов “Дафино” која има модерен призвук и мешавина од електронски етно звук. За музиката се...
Вести Ви Препорачуваме Свет

МАЈКА МОНСТРУМ: Ја продала ќерката за 100 евра на друга жена, а потоа почнал НОВ ХОРОР

Слободен печат
Жена (54), која во Бугарија на друга жена за 100 евра и ја продала ќерката, ќе одговара пред судот во Германија, откако е обвинета дека...
Магазин Филм и ТВ

Топ 5 хорори за ноќта на вештерките: Со денови нема да може да заспиете! (ВИДЕО)

Слободен Печат
За оние кои имаат храброст, филмски хорор маратон за Ноќта на вештерките е одличен избор! Предложуваме 5 филмски остварувања кои потполно се вклопуваат во вечерашната...
Магазин Филм и ТВ

Ќе ви замрзне крвта: Дали е ова најстрашниот филм снимен некогаш? (ФОТО)

Васко Спасоски
Многу гледачи го прогласија филмот „Pihu“ на „Netflix“ за еден од најстресните кои го изгледале во животот. Веројатно е уште пострашно тоа што филмот е...
Вести Свет

ХОРОР ВО МЕКСИКО – Пронајдени 44 раскасапени тела, се сомнева дека се УБИЕНИ СТУДЕНТИ

Слободен печат
Мексичките форензичари успеаа да ги идентификуваат 44-те раскасапени тела фрлени во бунар во државата Халиско во западниот дел на Мексико. Човечките остатоци се пронајдени надвор...