Tag : Ноќ на вештерките

Забава Магазин

Рекордот е 24 секунди, но дали вие ќе можете да го пронајдете духот на оваа конфузна илустрација? (ФОТО)

Слободен Печат
Вчера ширум светот се прославуваше Ноќта на вештерките, а на нашите простори со денови држи еуфоријата и покрај тоа што не е во нашите обичаи...
Еспресо Шоу биз

Сите гледаа во неа! Наоми Кембел во проѕирен комбинизон ги „растревожи“ мажите (ФОТО)

Слободен печат
Наоми Кембел за Ноќ на Вештерките носеше костим со кој ги остави сите луѓе во неверување. Манекенката се појавила на забавата која ја организираа Бијонсе...
Вести Свет

МИСТЕРИЈА ДОЛГА 42 ГОДИНИ: Исчезнала за Ноќта на вештерките, ја пронашле мртва во фрижидер

Слободен печат
Родителите на малечката Нима Луиз Картер од Оклахома на кобниот 31 октомври 1977 година кога се празнува Ноќта на вештерките, како секоја претходна вечер, ја...
Кошарка Спорт

Леброн го има најдобриот костим за Ноќта на вештерките (ВИДЕО)

Слободен печат
Во многу земји ширум светот вечерва се одбележува Денот на вештерките, но најпопуларен е во САД. Познатите личности обожуваат да се маскираат за денешниот ден,...
Магазин Филм и ТВ

Топ 5 хорори за ноќта на вештерките: Со денови нема да може да заспиете! (ВИДЕО)

Слободен Печат
За оние кои имаат храброст, филмски хорор маратон за Ноќта на вештерките е одличен избор! Предложуваме 5 филмски остварувања кои потполно се вклопуваат во вечерашната...
Еспресо Шоу биз

Кевин Харт копија на The Rock! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатиот актер и стенд-ап комичар Кевин Харт, за празникот „Ноќта на вештерките“ дефинитивно ги насмеа сите кога се појави како својот познат верен пријател, Карпата...
Спорт Фудбал

ГО ИЗВАДИЈА ОД ПАМЕТ: Елмас во „Халовин“ трик на Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наполи по повод „Халовин“, „Ноќта на вештерките“ одлучи да се пошегува со дел од своите играчи, а помеѓу нив и нашиот Елиф Елмас. Освен нашиот...
Вести Свет

НЕОБИЧНА ФОТОГРАФИЈА ОД ГАЛАКСИЈАТА: НАСА ја прославува Ноќта на вештерките

Слободен печат
Националната администрација за аеронаутика и вселена (НАСА) на САД, како и многу други институции во оваа земја, денес ќе ја одбележат Ноќта на вештерките. Во...
Забава Магазин

Ноќ на вештерките: Како Џек успеал да го измами ѓаволот (ФОТО)

Слободен печат
Ноќта на вештерките е еден од најпопуларните празници во западниот свет. Настанал од келтските пагански обичаи за време на жетвата Самхаин, а бил посветен на...
Вести Свет

ПУКАЊЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Тројца загинати и девет повредени на забава за Ноќта на вештерките

Слободен печат
Три лица загинаа, а девет се повредени синоќа во масовно пукање во куќа во местото Лонг Бич во Лос Анџелес. Противпожарната единица на Лонг Бич...