8 C
Скопје

Том Хенкс на одмор во Грција во сопствената вила (ФОТО)

Холивудскиот актер Том Хенкс, со сопругата Рита Вилсон – пристигнаа на островот Антипарос, во Грција.

Почитувајќи ги препораките во светската пандемија, тие пристигнаа под маски на нивниот омилен остров. Бидејќи поседуваат вила во оваа земја, во своите интервјуа често изјавуваат дека ја обожуваат Грција.

Profimedia

Ова е прва нивна посета од декември, кога Том Хенкс стана почесен граѓанин на Грција.

Profimedia

За потсетување, 63- годишниот Том Хенкс е добитник два пати на наградата Oскар за филмовите „Филаделфија“ и „Форест Гамп“, четири пати добитник на Златен глобус и пет пати добитник на престижните награди Eми. Рита Вилсон актерката, текстописец и продуцент, кај публиката го привлече вниманието со нејзиниот трет албум „Bigger Picture“.

Прочитајте и...  ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Поврзани вести

Доколку од заразите не ви е преку глава, пристигнува нова серија за Бубонската чума

Слободен печат

ФОТО: Доктор откри трик кој спречува стаклата на очилата да ви се замаглуваат додека носите маска

Слободен печат

ФОТО| Топ 5 комбинации од Александра Шијакоска кои мора да ги имате во вашиот плакар!

Васко Спасовски

Купиле куќа од ерата на Прохибицијата: Во ѕидовите пронашле 66 скриени шишиња виски

Слободен Печат

Се роди бебе од 27 години стар ембрион: Две години е помладо од мајката!

Слободен печат

ФОТО| Се појави, па исчезна: Ново домашно видео од бремената Северина и поранешниот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар