8 C
Скопје

Tag : рита

Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора купила „проколната“ вила во Лондон за 8 милиони фунти

Слободен печат
Британската поп ѕвезда со албанско потекло, Рита Ора, купи вила во викторијански стил во западниот дел на Лондон, за која плати осум милиони фунти. Инаку,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Хенкс на одмор во Грција во сопствената вила (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер Том Хенкс, со сопругата Рита Вилсон – пристигнаа на островот Антипарос, во Грција. Почитувајќи ги препораките во светската пандемија, тие пристигнаа под маски...
Еспресо

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Рита Ора (29), Новата Година ја дочека на јахта, а притоа на социјалните мрежи секојдневно објавуваше фотографии од бикини со кои буквално ги...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Албин Курти јавно зборуваше за неговата сопруга (ФОТО)

Слободен печат
Лидерот на Самоопределување, Албин  Курти, кој е и победник на последните парламентарни избори во Косово, јавно прозборе за неговиот семеен живот. Тој синоќа во емисијата...
Вести Регион

Запознајте ја ПРЕКРАСНАТА СОПРУГА НА АЛБИН КУРТИ, вистинска дама со интересно потекло (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат
Во недела во Косово ќе се одржат предвремените парламентарни избори, така што изборната кампања на партиите и коалициите е при крај. Веќе има и пет...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора во минијатурен фустан го покажа бујното деколте (ФОТО)

Слободен печат
Рита Ора на Париската модна недела се појави во фустанче кое и задаваше многу проблеми. Прекрасната пејачка ги покажа сите атрибути во светликавата креација, а...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...