Албин Курти јавно зборуваше за неговата сопруга (ФОТО) - Слободен печат

Албин Курти јавно зборуваше за неговата сопруга (ФОТО)

Лидерот на Самоопределување, Албин  Курти, кој е и победник на последните парламентарни избори во Косово, јавно прозборе за неговиот семеен живот.

Тој синоќа во емисијата „Опинион“ зборуваше за неговата сопруга, односите со неа и како таа влијае врз неговиот политички живот. Сопругата на Курти, Рита Аугестад Кнудсен e од Норвешка, а ја имаат и малата ќеркичка Леа.

Господине Курти, вашето земејство ќе живее тука?

Тука живееме ние, мојата сопруга има широко семејство и во Осло. Вообичаено ние сме оделе во текот на летото затоа што летата се фатнтастични во Скандинавија.Зимно време повеќе тука. Постои можност јас во текот на една година вкупно ако се соберат еден месец да сум таму. Но јас сум тука…

Ви кажала некогаш сопругата зошто се занимаваш со оваа работа?

Не не ми кажала…

Кога гледа дека не си дома, кога си нервозен, кога те пцујат…?

Не не ми кажала никогаш(се смее)..Затоа што мене сопругата ме познаваше добро кога стапивме во брак (повторно се смее)

Има моменти кога се нервира вашата сопруга?

Неее..

Принтскрин

Прочитај повеќе

Стотици мигранти влегоа во Мексико, следна дестинација – САД

Слободен Печат

ПОЛСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ИЗГЛАСАА: Судиите кои ќе ги критикуваат одлуките на власта може да останат без работа

Слободен Печат

Иванка починала во САД, се собираат средства да ја погребаат во Штип

Слободен печат

Нови проблеми за Фолксваген: Возачите од Европа бараат отштета поради скандалот со издувните гасови

Слободен Печат

Гутереш: Ја губиме војната против климатските промени – постои реална закана за опстанокот на човештвото

Слободен Печат

Стејт департментот ги предупреди граѓаните кои патуваат за Кина

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Вучиќ: Србите и Хрватите ќе имаат подобри односи во иднина

Слободен печат

Земјотрес почуствуван во Ресен

Слободен печат

Дескоска: Предметите на СЈО се камен на сопнување околу Законот за ЈО

Слободен Печат

Мајк Пенс го посети Ѕидот на плачот во Ерусалим

Слободен Печат

Одбележани 57 години од Елисејскиот договор во Скопје

Слободен печат

Парите од традиционалната обиколка за Водици во Бардовци дадени за лекување на малиот Ангел

Слободен Печат